CURUFC je donio peti uzastopni poraz Varsityja od nemilosrdnog Oxforda

Koji Film Vidjeti?

Izgubili smo. Opet.

U dirljivom poslijepodnevu u Twickenhamu, u kojem se prikladnim čitanjem i minutom šutnje obilježila smrt svih 55 Plavih koji su izgubili živote u Prvom svjetskom ratu, u Varsityju je postojao osjećaj povijesti koji nije često prisutan u Varsityju. -razina čvora.

Pravovremeni podsjetnik da su mnoge stvari važnije od sporta na stranu, spektakl koji je uslijedio dodatno je zacementirao mjesto utakmice u povijesnim knjigama.

neimenovani (2)

Nakon što su Cambridge U21 ranije poslijepodne pali na poraz od svojih rivala iz Oxforda rezultatom 36-12, nadalo se da će seniorska momčad napraviti bolji račun.

Ipak, tek nakon 10 minuta, nakon nekog ranog pritiska s obje strane, lopta je našla put do Sama Egertona iz Oxforda nakon rucka blizu polovice linije. Eksplozivna i šašava trka ostavila je Egertona podalje od njegovih protivnika i on je otvorio pogodak za Dark Blues u potezu koji je svjetlo Bluesima dao rani podsjetnik na težak zadatak s kojim su se suočili.

George Cullen je pretvorio rezultat na 7-0 i započeo je izvrstan debi na Varsityju iz poluvremena Oxford fly.

Cambridgeu je trebalo samo pet minuta da odgovori, jer je moćni Don Stevens realizirao jedanaesterac s Oxfordove linije od 22 metra.

Samo nekoliko minuta kasnije Cambridge se našao dalje. Dopustivši razočaravajuće kazneni udarac u opasnoj poziciji, dopustili su Cullenu da se pretvori u 10-3.

Cambridge je nakratko došao na svoje, a kapetan Svjetloplavih Harry Peck odvezao je svoju momčad nizom snažnih trzaja, vršeći pritisak na obranu Oxforda koju je bilo teško probiti.

neimenovani

Stevens je kasnije u poluvremenu realizirao još jedan jedanaesterac za Cambridge, ali nakon samo dvije minute do kraja svijetloplavi su bili pod jakim pritiskom Oxforda. Lopta je na kraju stigla do Alexandera MacDonalda koji je postigao ključni pokušaj prije nego što je Cullen još jednom pretvorio zadnji udarac u poluvremenu. Momčadi su u poluvrijeme otišle rezultatom 17-6 u korist Oxforda, a samo jedna strana je izgledala vjerojatno da će se nešto dogoditi.

Cambridgeovo poslijepodne krenulo je iz lošeg u još gore početkom drugog poluvremena, jer je njihov ključni igrač igre i jedini strijelac, muha polovina Stevens, bio nategnut zbog čega se strahuje da bi moglo biti oštećenje ligamenata koljena. Unutarnji centar, Fraser Gillies, prešao je na Stevensovu poziciju u ključnoj preslagi koja nije pomogla strani tijekom drugog poluvremena.

Tom Reeson-Price je sjajnim pojedinačnim pokušajem povisio rezultat od 22-6, izbjegavši ​​dva sudara na Cambridgeu za postizanje pogotka, dok Cullen nije uspio pretvoriti. Zatim manje od pet minuta kasnije, u pasusu igre koji je rezultirao time da je Cambridgeov George Smith skinut s potresom mozga, Oxfordova prednja linija vratila je Cambridgea velikom snagom, dopuštajući Ianu Williamsu da se pokuša kombinirati s još jednom konverzijom Cullena kako bi povećao vodstvo Oxforda na 29 bodova prema šest.

Nakon 20 minuta do kraja utakmice Cambridge se mučio s izlaskom iz svoje polovice, te je počeo loviti igru ​​dalje u pokušaju da spasi dio ponosa od skorog poraza.

Počeli su snažno forsirati Dark Blues i možda su imali više sreće od fantastičnog odvajanja s desna na lijevo da Henry Hughes iz Oxforda nije srušio Tobyja Maya u zahvatu utakmice.

Podnožje članka u Twickenhamu

Slijedio je izvrstan pritisak unutar Oxforda 22, ali, na sličan način kao u prvom poluvremenu, Cambridge nije mogao to učiniti računati. Čvrsta stražnja linija Oxforda pokazala se neprobojnom.

Možda je Oxford neizbježno iskoristio Cambridgeov kasni guranje, budući da mu je Egertonov drugi neuhvatljiv trk omogućio da se prebaci na Cullena koji se vrlo dobro branio i osigurao daljnjih pet bodova. Zatim je pretvorio u rezultat 36-6.

Poraz je završen jer je Gus Jones ostao s malo posla nakon fantastičnog poteza Oxfordske momčadi. Igra se brzo mijenjala s desna na lijevo nakon dugotrajnog pritiska unutar poluvremena Cambridgea, a Jones je postigao posljednji pokušaj u igri prije nego što je Cullenova konačna konverzija postigla rezultat 43-6.

Oxford slavi važnu pobjedu

Cambridge se pokazao hrabrim u porazu, s teškim obračunima do samog kraja. U konačnici, to je bila utakmica u kojoj se jednostavno nisu mogli nadmetati protiv izrazito nadmoćnije strane.

Demoliranje 43-6 od strane nemilosrdnog tima iz Oxforda donosi pet uzastopnih pobjeda Varsityja za Dark Blues, a Cambridge donosi njihov najteži poraz ikad u natjecanju.