Football Cuppers Final 16 run-up – Dio 1/2

Koji Film Vidjeti?

Prošlog vikenda se vratio nogomet Cuppersa s 8 fakulteta koji su se pridružili 8 pobjednika u utakmicama prvog kola kako bi postigli 46 golova u nekim očaravajućim susretima. Osvrćemo se na akciju u kojoj je tri utakmice odlučio samo jedan gol, a tri utakmice presuđivali su strašni kazneni udarci.

Downing 1:4 Darwin (0:2 HT)

Downing: Matthews, Brodie, Armstrong, O’Connell, Rumun, Churcher, Coombes, Lawrence, Lukasik, Burley, Ingham Zamjena: Fitton, Beattie

Strijelci: O’Connell

Darwin: Griffith, Dickinson, Hope, Bennett, Worrall, Haigh, Bastos, Wolstenhulme, Grey. Probudi se, Freudenreich

Strijelci: Hope x4

Iskusna Darwinova strana kontrolirala je igru ​​od početka do kraja, iskoristivši dva set komada kako bi oduzela igru ​​Downingu. Downing je nedostajao čovjek s planine Joe Moorcroft-Moran na središnjem beku, a to je značilo da je njihova uobičajena taktika postrojavanja 10 ljudi na rubu kaznenog prostora i 90 minuta provedenih u čišćenju ubačaja bila pod lupom. Bili su posebno osjetljivi na loptice u petercu jer je Darwin začinio gol Downinga bacanjima u stilu delap-a braniča Bluesa Wolstenhulmea, svladavši mladoliku Downingovu stranu i omogućivši Chrisu Hopeu da ubaci sa sva četiri gola. Unatoč kasnom Downingovom pritisku koji je rezultirao golom, taktički impresivna ekipa Darwina je ugodno zaključila utakmicu i zauzela mjesto u sljedećem kolu kod kuće protiv Pembrokea.

Darwin Downing

Darwin koristi neke Pulisove taktike... i to s razornim učinkom!

Krist ’S 4: 4 Churchill AET (Churchill pobijediti 3-1 na penale) (2:2 FT, 0:0 HT)

Kristovi: Deng, Brown, Blake, Cracknell, Diamante, Reeds, May, Baldock, Hooten, Armstrong, Baron Subs: Duffy, Faure, Hovington

Strijelci: Armstrong, May, Baron, Cracknell

Churchill: Smyth, Waller, Cammack, Evans, Duherich, Holt, Athwal, Berridge-Dunn, Seete, Weller Subs: Weaving, Tan

Strijelci: Rolph x2, Cammack, Weller

Prvo poluvrijeme započelo je Churchill koji je želio nadovezati svoju seriju bez poraza u ovom mandatu protiv Kristove momčadi koja još nije pobijedila u utakmici. Međutim, s nekim ključnim igračima koji su se vratili za Kristov i dodavanjem kapetana Plavih u središnjem veznom redu, izgledali su drugačije od momčadi koju je Churchill udobno pobijedio 4-1 ranije u sezoni. U početnim razmjenama, igra je bila loša s igrom zaglavljenom u veznom redu. Christ's je imao nekoliko obećavajućih poteza uglavnom po desnoj strani, iskoristivši slabu igru ​​lijevog beka Churchilla. Churchill je prerastao u polovicu i u zakrpama je izgledao nizati nekoliko prilika zajedno, a Seete se približio nakon ukusne razmjene s Rolphom oko kutije. Međutim, golova u prilično tmurnom prvom poluvremenu nije bilo.

Drugo poluvrijeme započelo je užasno za Churchilla s malo slabe obrane što je omogućilo Kristovom meti Ianu Armstrongu u stražnjem dijelu da zabije odmjerenim finišom nad Smythom. Manje od 5 minuta kasnije, Christ's je udvostručio svoje vodstvo kada je školarac koji je branio dopustio dugom udarcu od gola da se uputi ravno kroz obranu, dok je James May iskočio i sjajnim udarcem zabio loptu u mrežu. To je potaknulo Churchilla na život koji je počeo iskorištavati neke slabosti u Kristovoj obrani. Predvođeni svojim mršavim brojem 11 Rolphom, koji je u nekoliko navrata okrenuo Kristovu obranu iznutra i izvana, stvorili su neke velike prilike za Churchilla koje su protraćene kombinacijom užasnih završnica i svojeglavih završnih lopti. Šest minuta do kraja rezultat je još uvijek bio 2-0 za Christ's jer je Duherich primio loptu u naprednoj poziciji s desne strane za Churchilla. Brza strelica oko izmučenog Christsovog lijevog beka i pristojan ubačaj omogućili su Rolphu da prebaci gol preko vratara i u mrežu. Churchill je gomilao naprijed u potrazi za izjednačenjem i na dvije minute do kraja, na polovici je dosuđen slobodan udarac za Churchilla. Klasična taktika ubacivanja lopte u peterac pokazala se plodnom za Churchilla dok je Cammack glavom iz slobodnog udarca Waller pogodio kući. Puno vrijeme je došlo s rezultatom 2 po komadu.

Obje momčadi započele su produžetke razmetljivošću dviju strana koje su vjerovale da imaju kvalitetu za pobjedu, ali su zaboravile na razinu kondicije prosječnog studentskog igrača da bi Luke Shaw izgledao kao Mo Farah. Nakon otprilike 10 minuta, jedno od mnogih loših odbitaka s Churchillova lijevog beka palo je ravno na Kristovog kapetana Barona koji se vratio kući. Međutim, Churchill je pronašao izniman duh da brzo uzvrati, izjednačivši se dok je Rolph kontrolirao ubačaj Duhericha i pametno završio u petercu. Budući da su se igrači borili s grčevima po cijelom terenu, u drugom poluvremenu produžetaka zabilježila su još dva pogotka dok je utakmica išla na jedanaesterce. Pritisak izvođenja jedanaesteraca u drugom najstarijem kup natjecanju na svijetu pokazao se prevelikim za 3 od 4 Kristova igrača jer je Churchill izbio svoja prva 3 jedanaesterca i poveo utakmicu 3-1. U četvrtfinalu se sučeljavaju s Trinity hallom u gostima.

Jesus 1:0 Sidney Sussex AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Sidney Sussex: Hirsch, Deeley, Makings, Bradly, Cole, Teale Ryda, Grayling, Mahon, Davies, Hugill Subs: Sammons, Ezra, Fotherby

Isus: Eburne, Peterson, Crawford, Thorley, Robinson, Emerton, Mullertz, O’Loughlin, Ashmead, Anderson, Purcell Zamjena: Koroye, Meier, Kitching

Strijelci: Koroye

Susret između 4. divizije Sidneyja Sussexa i nositelja Cuppersa Jesusa umalo je proizveo šok u kolu s vrlo opuštenom aferom pred velikom publikom. Iako autsajder, Sidney je neumorno radio, neprestano stavljajući Jesusa pod pritisak unatoč tome što je domaći tim imao koristi od velikih čarolija posjeda. Aktualni prvak Cuppersa izgledao je cool i sabrano, ponajviše zbog ogromne prisutnosti Jacka Thorleya, Isusovog novog studenta diplomskog studija i bivšeg središnjeg beka Engleske U-18. Jesus je počeo puštati da njihov pritisak govori i 3 izvrsna obrana kasno od strane vratara Sidneya Hirscha bila su potrebna kako bi se osiguralo da utakmica ide u produžetke nakon što je završio bez golova. Produžeci su se pokazali iznimno teškim za obje momčadi s igračima s obje strane koji su podlegli grčevima. Ostavljeno je Isusovom dječaku s plakata Marku Koroyeu, koji je prvo poluvrijeme bio na klupi, da iskoristi prednost. Svojim relativno svježim nogama probijao je loptu kroz neke umorne Sidneyjeve izazove prije nego što je sebično ignorirao četvrtastu loptu do otvorenog čovjeka i provukao loptu pored naletnog golmana Sidneya za oko 10 minuta do kraja. Umorni izazov odbrambenog igrača Sidneya značio je da je dobio svoj drugi žuti u zadnjim minutama, dok je pogodak Jesusa ostao bez problema do posljednjeg zvižduka. Sidney se mora držati ponosno, gurajući Isusa do ruba, unatoč tome što je odsutan od kuće i brojčano nadjačan od navijača. Drugi dan je mogla biti drugačija priča, ali Jesuansi idu dalje, želeći dogurati do finala Cuppersa treću godinu zaredom s domaćim neriješenim rezultatom protiv Robinsona u četvrtfinalu.

mark koroye

Mark voli golove.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Pembroke: Weber, Bittlestone, Reland, Hudson, Mellor, Harries, Carroll, Ogier, Oldfield, Nielsen, Pistoja Zamjene: McMullen, Berenson-Barros, Waghorn

Strijelci: Harries, Ogier, Pistoja, Nielsen (2), Carroll (p)

Trinity: Kakoutas, Dungay, Kehle, Alberman, Lehmann, Park, Nagy, Brocksom, Steve, Bowlby, Apel Zamjena: Kershaw

Strijelci: Sjajno (3), Bowlby, Apel

Baš poput ranog izdanja Windowsa 95, ovaj sukob na vrhu (Tompkins) stola zahtijevao je 11 ponovnih pokretanja u 90 minuta. Igra je sadržavala toliko drame da je potrebna određena razina sažetosti kako bi se izbjeglo da se ovo izvješće nateže na preveliku duljinu.

Udarac, gol, korner, gol, gol, gol, slobodan udarac, gol, poluvrijeme. Gol, gol, gol, svijet, gol, pk, gol.

Utakmica je završila slavljem i suzama te dva gola više nego u cijeloj karijeri Emilea Heskeysa.

Utakmica će biti zapamćena po sjajnoj izvedbi Pembrokeovog JC-a, zapanjujućem hat tricku Robija Nagyja, te po tome što je Jonathan Dungay ponovno potvrdio svoj status najmanje popularnog momka u Trinityju.

Pembroke ide dalje kako bi, nadamo se, proizveo još jedan golfeš u gostima kod Darwina u četvrtfinalu.

Corpus Christi 2:2 AET Trinity Hall (Trinity Hall pobjeda 6-5 na penale) (2:2 FT, 2:1 HT)

Corpus Christi: Kazzizi, Mainzer, Sarfas, Cho, Patten, Crawford, Ellwood, Congdon, Kang, Mackenzie, Worsfold

Strijelci: Mackenzie, Worsfold

Trinity Hall: Bowen, Eto, Engle, Hands, Myers, Li, Willett, Evans, Burton, Jones, Price Subs: Fellows, Daramola

Strijelci: Engle, Daramola

Bila je to vrlo natjecateljska utakmica, u cjelini odigrana u dobrom raspoloženju. Minnows Corpus je više nego parirao svojim protivnicima iz divizije 1 tijekom punih 120 minuta, a cijela je obrana na trenutke pokazala impresivan prikaz pod znatnim pritiskom. Razbojnički Rob Crawford bio je izvanredan zajedno s ostatkom veznog reda koji je sadržavao bezveznog Marca Ellwooda i spretnog Jacka Congdona koji su dali sve od sebe kako bi pomogli Corpus Christiju da se drži svog sna Cuppersa. Na kraju, Corpus se mogao smatrati nesretnim što nije pobijedio s iskreno zapanjujućim pozivom u ofsajd koji je isključio pogodak u posljednjih 10 minuta dok su i dalje vodili 2-1. Popis ostalih propuštenih prilika ipak sugerira da nije presudila samo sreća; zasluga mora pripadati Tit Hallu koji je zadržao pritisak i ostao miran, te na kraju povukao razinu. Utakmica koja se odlučuje na jedanaesterce uvijek je teška za gubitnike i nitko nije želio vidjeti da momčad tako izlazi, osim Tit Halla koji igra s Churchillom kod kuće u četvrtfinalu.