xpLoSION: Lavovi riču pored uragana

Koji Film Vidjeti?

Birmingham je poslao svoje protivnike bez ijednog primljenog poena, dok Alex Wake dodaje za dva touchdowna.

Obrana Lionsa bila je potpuno dominantna u subotu navečer, ograničivši Hurricanese na samo 136 jardi ukupnog napada i bez primljenih bodova.

U ovogodišnjem izdanju otvaranja godišnje sezone Lionsi su se suočili s višestrukim pobjednikom nacionalnih prvenstava, Hertfordshire Hurricanesima.

Nakon što su prošle godine u finalu izgubili krunu nacionalnog prvenstva od Stirling Clansmena, Lavovi su bili odlučni u namjeri da ovu sezonu dobro počnu pobijedivši svoje najvjerojatnije suparnike u diviziji.

Mnogi stručnjaci su izlog naplaćivali kao blisku igru ​​i prvo poluvrijeme je ispunilo njihova očekivanja, a obje su se momčadi borile da pomaknu loptu niz polje.

DSC_0594

Timovi koji se bore

Uvodni pogon utakmice ispričao je priču o prvom poluvremenu za Lavove, jer je obećavajuća ofenzivna serija prekinuta s dva krivo startna penala.

Do poluvremena Birmingham je skupio četiri identična penala u svojih prvih pet udaraca, zaustavivši svaki zamah koji su željeli izgraditi.

DSC_0615

Ipak, početkom druge četvrtine, Birmingham se našao u odličnoj poziciji nakon kratkog udarca Hertfordshirea, a Lionsi su se hrabro odlučili na to na četvrtom doljeu i četiri jarde, umjesto da pokušaju iz igre.

Wake je ispustio duboku loptu prema end zoni, namijenjenu Willu Husseyju, ali su je Hurricanesi presreli na dvije jarde.

DSC_0656

Unatoč tome što su osigurali preokret, Hurricanesi su bili pod pritiskom što su morali započeti vožnju sa svoje linije od dva jarda, a obrana Birminghama iznudila je još tri i van.

Jedinica za specijalne timove Lionsa potom je slijedila njihov primjer i natjerala napadača Hurricanesa da mu izbaci udarac izvan granica.

Obrana na terenu

Prekršaj Lionsa, bez obzira na raniji ubačaj, preuzeo je posjed lopte u crvenoj zoni, na 20 jardi Hertfordshirea.

Našavši se u trećoj i dugoj situaciji, Wake je još jednom uplovio duboku loptu niz bočnu liniju, ali ovaj put ju je osigurao Hussey, koji je skočio prije nego što ga je srušio samo od gol-linije.

Četiri igre kasnije Wake je izbačen iz džepa i bacio touchdown pas od jedanaest jardi Stefanu Rowdenu, dovodeći Lionsima zasluženo vodstvo.

Igrači Lionsa slave touchdown

Pokušaj dodatnog poena Charlieja Hardmana bio je blokiran, ali Birmingham je ipak otišao na poluvrijeme držeći tijesnu prednost od 6-0.

U intervalu gledatelje su počastili rutinama Plesnog društva i navijačica Birmingham Pussycatsa, čiji je spektakularni nastup izazvao klicanje 3000 ljudi.

Mačke lete visoko

Nastupa Plesno društvo UoB

Nakon što su u prvom poluvremenu ponekad naišli na poteškoće, napad Lionsa u drugom je bio potpuno drugačija životinja.

Prigušeni udarac Hurricanesa dao je Lionsima posjed na protivničkoj liniji od 24 jarde i oni su nemilosrdno krenuli na posao. Wake je odmah dovršio dodavanje od 16 jardi do Tunde Adelekana, postavivši prvi udarac i pogodak na liniji od osam jardi Hurricanesa.

Lavovi u druženju

U sljedećoj igri Xavier Ajuwon je skinuo ruku pri trčanju, došao do ruba obrane i odjurio za osam jardi.

Kako bi uvreda bila ozljeda Hertfordshirea, Birmingham je potom krenuo na konverziju za dva boda, koju je Wake uspješno doveo do Masona Baptistea u zadnjem kutu end zone, ostavljajući Hurricanesima zaostatak od 14-0.

Više slavlja za Birmingham

Ubrzo nakon toga, Lavovi su projektirali pogon od 61 jardu kako bi se pozicionirali na liniji od tri jarde Hurricanesa.

Nažalost, ono što se činilo kao drugi brzi touchdown za Ajuwona, sudije su zaključile da je petljao u stražnjem dijelu end zone, čime je Hertfordshire dobio touchback.

Borba za svaki centimetar

Naredna vožnja Hurricanesa je zastala nakon samo deset metara i ponovno su izašli u formaciji za udarac, ali loš udarac s centra skočio je iznad glave napadača i on je bio prisiljen popustiti na sigurnom, ostavljajući rezultat 16-0 za Birmingham .

Lavovi su navalili još više jada na Hurricanee prilikom njihovog sljedećeg posjeda. Nakon što je prekinuo povratni udarac s 50 jardi, Charlie Hardman je zatim ubacio Alex Wake u dodir s 10 jardi, prije nego što je i sam dodao dodatni bod kako bi zapečatio pobjedu.

Wake je završio utakmicu izvršivši 14 od 26 dodavanja za 129 jardi, dva touchdowna i presretanje, što mu je dalo postotak završetka od 54 posto i ocjenu dodavača 113,2 (NCAA), dok je u prosjeku imao gotovo pet jardi po pokušaju.